Štatistiky návštevnosti som si pozeral už 15. krát v priebehu 2 hodín.
„To blogovanie naozaj funguje!“ hovoril som si.
Keď moja priateľka videla, ako ľudia zdieľajú môj článok rozhodla sa, že aj ona chce blogovať. Podporil som ju. (Napriek tomu, že sa bojím, že sa o mne na internete začnú objavovať čudné veci.)
A tak som jej začal dávať tipy. Jeden za druhým. Ako life coach.
„Prečo si tie tie tipy nezapíšeš a nespravíš z toho článok?“
…hm, prečo nie?
#1: Písať skvelé články nestačí
Pamätám si, ako som bol sklamaný, keď som publikoval článok o email marketingu. 3400 slov. 20 hodín môjho času. Doteraz (marec 2016) si na neho kliklo len 180 ľudí a radšej nechcem odhadovať, koľko z nich si ho aj dočítalo.
Som presvedčený, že ten článok je najlepší slovenský článok o email marketingu. Prečo nemal úspech? Lebo som ho dostatočne nepropagoval.
#2: Nepotrebujete mať Facebook stránku. Ani Twitter. Ani Google+
Jon Morrow z BoostBlogTraffic.com robil mentora 2000 blogerom. Počas toho sledoval, ktoré aktivity im priniesli najviac návštevníkov na 1 hodinu investovaného času. Budovanie publika na sociálnych sieťach malo 2. najhoršie výsledky.
Jon odporúča neriešiť sociálne siete, kým nebudete mať aspoň 1000 email odberateľov. A potom na to niekoho najať a tiež to neriešiť.
#3: Váš titulok si prečíta 5x viac ľudí ako váš obsah
David Ogilvy, najslávnejší copywriter všetkých čias, povedal: „V priemere si titulok článku prečíta 5x viac ľudí ako jeho obsah. V momente, keď napíšete titulok, ste už prišli o 80 centov zo svojho dolára.“
Som presvedčený, že to, že som nevenoval dostatočnú pozornosť titulkom je jeden z hlavných dôvodov, prečo si moje články skoro nikto neprečítal.
#4: 40€ ročne za doménu a hosting je trochu veľa? Asi by ste nemali blogovať
No fakt. A je jedno, či chcete blogovať kvôli zvýšeniu návštevnosti vašej firemnej stránky alebo chcete mať fashion blog.
Nikto vás nebude brať vážne, ak názov vášho blogu bude luxusnamoda.estranky.sk. Správajte sa profesionálne: kúpte si doménu, hosting a nainštalujte si WordPress.
#5: Neviete písať? Nevadí
Čím viac budete písať, tým budú vaše vety lepšie. Ja o tom veľa neviem, ale keď to vravia všetci úspešní copywriteri, blogeri a spisovatelia, tak na tom asi niečo bude.
Otto Bohuš, pravdepodobne najlepší český copywriter, povedal v článku o chybách pri blogovaní toto:
Buď začnete s blogem hned od začátku vyzbrojeni všemi marketingovými poučkami(a bude to z vás hrozně cítit), nebo budete psát, jak vám klávesnice narostla a přirozeně si vás najdou vaši fanoušci – ale bude to nějaký ten rok trvat.
#6: Ostatní blogeri nie sú vaša konkurencia
Dôležitá poznámka: Ignorujte ostatných blogerov a môžete zabudnúť na vysokú návštevnosť.
Ak budete myslieť len na seba, odkazovať len na vlastné články a zdieľať len svoj obsah, nebuďte prekvapení, keď budete jediný, ktorý zdieľa a odkazuje na vaše články.
Príklad: Pred pár dňami mi prišiel email od Miroslava Beňa o tom, že ma zmienil na konci jeho článku o témach pre blog. Pozrel som sa na jeho článok a páčil sa mi. Vďaka tomu, že ma zmienil a dal mi o tom vedieť si práve zaslúžil odkaz z môjho blogu. Vidíte ako to funguje?
#7: Nemusíte publikovať každý deň (ani týždeň, ani mesiac)
Brian Dean vybudoval SEO blog, ktorý navštevuje 100 000+ návštevníkov mesačne. To nie je práve jednoduché v obore, kde súperíte s marketingovými firmami s obrovským rozpočtom.
Keď ma takú návštevnosť, tak asi musel publikovať naozaj veľa článkov… Blbosť. Brian zverejnil 32 článkov v priebehu 3 rokov. Inak povedané, 1 článok každých 34 dní.
#8: Píšte tak často, ako je to možné
James Altucher, jeden z najuznávanejších blogerov a spisovateľov na svete, povedal:
Ak nebudete písať 2 dni za sebou, budete opäť písať strašne a budete sa musieť snažiť, aby ste písali tak ako predtým. Nevravím to, aby sa niekto cítil zle. To len ja sa kvôli tomu cítim zle, keď nič nenapíšem 2 dni po sebe.
#9: Začínate blogovať? Zabudnite na SEO
Jon Morrow pomohol vybudovať 2 z najziskovejších blogov na svete: Copyblogger a Kissmetrics. Neskôr založil BoostBlogTraffic.com, ktorý mu vynáša $100,000 mesačne.
Jeho rada v článku o 20 lekciách pre blogerov, ktorí chcú zarábať je prvý rok úplne ignorovať SEO. Jon tvrdí, že počas prvého roka sa máte sústrediť len na 3 veci:
► budovať vzťahy s ostatnými blogermi a vplyvnými ľuďmi
► tvoriť obsah, ktorý si zaslúži získavať odkazy
► predávať svoje služby alebo produkty
#10: Píšte dlhé články
Marketingová firma Hubspot analyzovala 6192 článkov na svojom blogu a zistila, že čím bol obsah dlhší, tým získaval viac spätných odkazov.
Firma BuzzSumo analyzovala 100 miliónov príspevkov. Zistili, že dlhší obsah získava okrem väčšieho počtu spätných odkazov aj viac zdieľaní na sociálnych sieťach.
#11: 79% ľudí si váš obsah len skenuje. Získajte ich pozornosť
V roku 1997 bola uverejnená štúdia: 79% ľudí si obsah najprv preskenuje. Predpokladám že kvôli obrovskému množstvu obsahu je dnes toto číslo ešte vyššie.
Čo s tým robiť? Používajte nadpisy a zvýrazňujte dôležitý obsah.
#12: Investujte do prémiovej šablóny. Alebo ešte lepšie, do webu, ktorý zarába.
Existujú 2 druhy WordPress šablón: platené a neplatené. Ja som sa rozhodol do témy investovať.Môj blog dlho fungoval na tejto téme za $100. Neskôr som prešiel na Divi a som s ňou veľmi spokojný.
Kvalitná šablóna zlepší dojem z vášho webu, skráti dobu načítania a trochu vám pomôže aj získavať návštevníkov z Google. Viac o Divi a ďalších skvelých šablónach pre WordPress sa dočítate v článku Ako si vytvoriť web stránku.
#13: Neporušujte autorské práva
Nie, naozaj si nemôžete len tak stiahnuť hocijakú fotku z Google a použiť ju na vašom webe.
Môj obľúbený zdroj voľne dostupných fotiek je Pixabay. Všetky fotky môžete použiť aj komerčne. A nemusíte uvádzať zdroj.
#14: Zabudnite na pasívny príjem
Pasívny príjem neexistuje. To, čo sa tomu podobá najviac je „Dri ako otrok niekoľko rokov a potom možno uvidíš pravidelnú odmenu za svoju prácu.“
Nechápte ma zle, naozaj sa dá zarobiť affiliate marketingom. Ale chce to veľa času, úsilia a vzdelávania.
#15: Najprv píšte, potom upravujte
V roku 2001 Dr. David Meyer viedol štúdiu o multitaskingu. Z výsledkov odhadol, že pri robení 2 komplexných činností naraz sme až o 40% menej produktívni.
Takže najprv si napíšte koncept a až potom sa pustite do prepisovania. Nepreskakujte z jednej činnosti na druhú.
#16: Píšte ako Hemingway
Ernest Hemingway bol známy svojím štýlom písania. Nepoužíval zbytočné slová. Raz mu niekto povedal, že určite nedokáže rozpovedať celý príbeh v 6 slovách.
Hemingway na to: Na predaj: detské topánky, vôbec nenosené.
#17: Ľudia milujú slovo „napríklad“
Používajte ho tak často, ako len môžete. Hlavne keď chcete vysvetliť niečo extrémne zložité. Napríklad ženy.
#18: Na veľa veciach nezáleží. Na zbieraní emailov áno
Alex Kováčová, jediná slovenská blogerka, ktorú 100% živí jej blog ľutuje, že s email marketingom nezačala skôr. V populárnom článku o blogerských chybách sa jasne vyjadrila, že práve nezbieranie emailov ju mrzí najviac.
#19: Píšte jednoducho
„Nepoznám všetky pravidlá gramatiky. Ak sa snažíte presvedčiť ľudí, aby niečo spravili alebo aby si niečo kúpili, tak si myslím, že by ste mali používať ich jazyk. Jazyk, ktorým rozprávajú každý deň a v ktorom myslia.“ David Ogilvy
Súhlasím s vami. Ten Ogilvy bol fakt šialený génius. Mám pre vás 1 zlaté pravidlo: slovo, ktoré vám napadne ako prvé je väčšinou to správne.
#20: Prestaňte strácať čas a používajte osnovu
Nechcete sa zbytočne zdržovať počas písania?
Tak si vopred pripravte osnovu. Inak budete po každej myšlienke zastavovať a rozmýšľať ako ďalej.
#21: Tvorte obsah, ktorý bude aktuálny aj o rok
Na tomto blogu sa snažím prinášať obsah, ktorý bude (s aktualizáciami) užitočný aj o 5 rokov. Jedinou výnimkou je článok, kde som zhrnul môj rok 2015.
#22: Píšete nudne? Stiahnite si toto
Pred pár dňami som si stiahol ebook 365 copy triků od Michaely Mužíkové. Ťažko nájdete lepší zdroj tak skvelo spracovaných a jednoducho napísaných tipov.
Tak choďte do toho. Sťahujte. Počkám…
…ste späť? Super, pokračujeme.
#23: Neobkecávajte
Ľudia nemajú čas. Dajte im to čo chcú tak skoro, ako to je logicky možné.
Keď budete prepisovať váš koncept tak odstráňte všetko, čo nie je nevyhnutné. Napríklad James Altucher pri prepisovaní zvyčajne vymaže okolo 30% slov.
#24: Nebuďte neslušný a vždy odpovedzte na komentáre
Neil Patel si dal námahu, aby zistil, či sa oplatí odpovedať na komentáre. Zistil, že odpovedanie na komentáre vedie ku:
► vyššej návštevnosti
► lepšiemu predaju
► viac zdieľaniam na sociálnych sieťach
Odpisujte na komentáre. Ale nerobte to len tak, hociako. Neil zistil, že keď začal reagovať krátkymi odpoveďami, počet komentárov na jeho webe sa znížil o 39%.
#25: Nemíňajte zbytočne. Najprv sa pozrite na tieto nástroje
Väčšinu nástrojov, ktoré potrebujete nájdete aj zadarmo. Tie najlepšie som si pre váš pripravil v zozname 60 nástrojov pre blogerov a online podnikateľov.Jediné výdavky na tento blog boli:
1. doména a hosting od WebSupportu
2. prémiová téma Metro Pro
3. plugin na zbieranie emailov Thrive Leads
4. plugin na tvorbu predajných stránok Thrive Architect
5. emailová služba MadMimi (ale pokojne môžete používať aj MailChimp, ktorý je zadarmo)
#26: Váš obsah nemusí byť 100% originálny
Keď uvidíte skvelý nápad na článok na zahraničnom blogu, pokojne sa ním inšpirujte. A keď nájdete niečo dobré v slovenčine, tiež si z toho môžete niečo zobrať.
Dôležité je vždy vytvoriť lepší obsah, ako bol originál. Brian Dean to skvelo popisuje v jeho Skyscraper stratégii.
#27: Obrázky a screenshoty sú dobré
Prečo vo všetkých mainstream magazínoch nájdete tak veľa obrázkov?
Pretože väčšina ľudí má problém sa sústrediť len na čistý text. Náš mozog sa ním unavuje a pokiaľ nás výnimočne nezaujíma, tak ho jednoducho nedočítame.
#28: Ak sa váš obsah nedá zdieľať v priebehu 2 sekúnd, nikto ho zdieľať nebude
Ak nám na internete niečo trvá dlhšie ako pár sekúnd, pravdepodobne to nespravíme. Skvelým spôsobom na získanie viac zdieľaní na sociálnych sieťach sú takzvané plávajúce ikonky.
Na mojom blogu používam plugin Share. Viac o ňom sa dočítate v článku o 21 najlepších WordPress pluginoch.
#29: Štatistiky a fakty sú vaši kamaráti. Ak sa dá, použite ich
Pokiaľ vaše tvrdenia nie sú podložené štatistikami a faktami sú to iba vaše názory.
Tip: Používajte presné čísla. Dan Shay z Ohio State University robil výskum, kde sa pýtal ľudí, ktorá z 2 možností sa im zdá dôveryhodnejšia:
► A, 60% amerických domácnosti recykluje
► B, 60.37% amerických domácnosti recykluje
Ako to dopadlo? Ľudia oveľa viac verili druhej možnosti. Až 78% z nich povedalo, že to bolo kvôli tomu, že druhé číslo vzbudzovalo presnosť.
#30: Požičajte si autoritu od expertov
Citovanie uznávaných ľudí je jeden z najlepších spôsobov, ako si získať dôveryhodnosť. Veď ak vaše myšlienky potvrdzujú slová autorít, tak musíte mať pravdu, no nie?
#31: Ego je krásna vec
Všetci milujeme, keď nás niekto chváli. A keď nám niekto povie, že sme pre neho vzorom, tak sa ideme roztopiť. A prečo túto ľudskú vlastnosť trochu nevyužiť?
Pomocou „ego baitingu“ môžete získať hodnotné spätné odkazy a zdieľania. Viac o tom si môžete prečítať v článku na Linki.cz alebo na blogu Lady Virtual.
#32: Čítajte toľko skvelých blogov, koľko sa len dá
Ste schopný čítať v angličtine? Potom máte na výber z tých najlepších svetových blogov. Ku mojej rannej káve privedelne patria blogy:
► JamesAltucher.com
► CopyBlogger.com
► BoostBlogTraffic.com
► Quicksprout.com a NeilPatel.com
Angličtina vám robí problémy? Pozrite sa na 25 zaujímavých blogerov z Česka a Slovenska.
#33: Blogovanie vám zaberie oveľa viac času, ako si myslíte
Sú 2 druhy blogerov:
1. rekreační blogeri
2. blogeri odhodlaní uspieť
Keďže si čítate tento článok, predpokladám že ste v druhej skupine. Takže vás čaká:
► veľa osobného vzdelávania
► obrovské množstvo napísaneho textu
► hodiny strávené riešením technickým problémov
► odpovedanie na maily a komentáre
► budovanie vzťahov s ostatnými blogermi a vašimi fanúšikmi
#34: Kofeín je priateľ
Štúdie ukazujú, že konzumácia kofeínu vedie ku:
► zlepšeniu reakčného času
► lepšej nálade
► vyššej pozornosti
► lepším mentálnym funkciám
James Altucher v článku o 33 nezvyčajných tipov pre lepšie písanie hovorí:
Ešte predtým, než vôbec začnem písať vypijem najmenej 3 šálky kávy. Bez kávy nie je kreativita.
#35: Váš blog si zo začiatku aj tak nikto nebude čítať
Nikto o vašom blogu nevie. Len vaši priatelia na Facebooku. Ale tým je to aj tak jedno.
Tento tip je oveľa pozitívnejší ako to vyzerá. To, že váš blog nebude zo začiatku populárny vám dáva slobodu. Slobodu robiť chyby. No a čo, že niečo pokašlete? Aj tak si to (skoro) nikto nevšimne.
Záver
Blogovanie je úžasný spôsob, ako sa môžete zviditeľniť. Firmy, ktoré blogujú majú až o 88% viac potenciálnych zákazníkov a o 97% viac spätných odkazov.
Ak nemáte prebytok zákazníkov a ľudia sa práve netrhajú o vaše služby, tak blogovanie bude pre vás skvelá investícia.
Ale to vy už viete. Lenže sa vám to zdá také zložité. Všetky tie technické záležitosti, písanie a kopec práce…
Áno, je to naročné. Ale stojí to za to. Budete robiť veľa chýb, ale to je v poriadku. Tou najhoršou chybou je nikdy nezačať.
Ja som to docital, bola to fuska!
Ďakujem Maťo, vedel som, že ma vždy podporíš! :D
Skvely clanok! Len s tou kavou to mozno trochu prehanas ;) Ja rad pijem svoju kavu pomaly, pokojne aj hodinu. Mam taky pocit, ze vtedy mi sustredenie vydrzi dlhsie ako ked tu kavu vypijem v priebehu 10 minut. A inak, skusal si Bulletproof Coffee?
Ďakujem, Ľubo!
Napriek tomu, že som citoval Jamesa, ktorý je očividne závislý na kofeíne, tiež si kávu vychutnávam. Nevedel by som len tak do seba naliať 3 šálky :)
Bulletproof Coffee si mi spomínal, keď sme sa stretli. Tie ingrediencie sú dosť „fancy“ a preto som ju doteraz nevyskúšal (a mám pocit, že v dohľadnej dobe ani nevyskúšam).
P.S.: Koľko káv denne vypiješ? Môj limit sú 3, ak by som dal viac, nezaspal by som :D
Ja som mal tu cest vyskusat bulletproof coffee iba raz, a vtedy som nepracoval, takze to, ci funguje, neviem posudit. Musim sa k tomu dokopat a kupit coconut oil.
3 denne ja nemozem. Moj limit su 2 :)
Fakt dost dobrý článek. Spoustu toho využiju. Díky.
Nemáte zač. Dajte vedieť, keď budete čokoľvek potrebovať :)
Plně potvrzuji tip #12 – v začátku kašlete na SEO. Články by měly odpovídat naturelu pisatele a spíš podporovat (zprostředokovaně )prodej, ukázat autoritu.
Zdravím, Karle,
veľmi ma teší, že v kontroverznom bode o SEO so mnou súhlasí SEO odborník :)
Vďaka za komentár!
Zdravím,
chtěl jsem tě poprosit o radu. Poslední dobou mám pocit, že se mi velmi pomalu načítá blog. To nepoužívám téměř žádné pluginy a obrázky. Myslíš, že by to mohlo být hostingem. Používám plugin Optimizepress 2 na Wedosu. Případně doporučil bys jiný?
Díky
Petr
Zdravím Petře,
pozeral som si tvoj blog a tento obsah by sa naozaj nemal načítavať tak dlho. Na Wedose som nikdy stránku nemal, ale od tých, ktorí ju tam mali, som počul, že Wedos je tragický.
Optimizepress je v pohode, ním to nebude.
Na tvojom mieste by som sa poobzeral po inom hosting providerovi.
Díky. Komunikoval jsem s Wedosem a byla tam nějaká chyba v .htaccess. Je to teď o poznání rychlejší. A jakého providera používáš ty? Tvůj web je jako blesk :)
Nemáš zač.
Ja používam a odporúčam WebSupport :)
Som s nimi veľmi spokojný a hosting s doménou ma stojí menej ako 40€ ročne. Podpora je tiež super, viac som o nich napísal tu: https://vojkovsky.sk/ako-vytvorit-web-stranku/
Super článek! Nakopl mě, abych pokračovala v tvorbě nového blogu. Díky :-)
Ďakujem, Kristína! Ak poznáš niekoho, koho by tiež mohol nakopnúť, tak mu ho môžeš poslať. Budem rád :D
Všetko dobré a prajem veľa trpezlivosti :)
Fu, no kvalitný článok a obsahuje veľa informácií. Čo ma potešilo bolo, že nie všetko bola pre mňa novinka – takže buď niečo robím dobre, alebo o tom aspoň viem, hoci robím hovadiny (to je ako moje terajšie raňajky: ja viem že Pali paštéta a chlieb a strášne sladký džús nie sú zdravé, ale je to PALI PAŠTÉTA!). Tvoje newsletters sú popri tých, čo mi chodia od Thomasa Franka (odporúčam collegeinfogeek.com) asi jediné, ktoré otváram a čítam a klikám na všetko, na čo mi prikážete. A doteraz som neoľutovala.
Čo sa inak týka Hemingwaya, tak on poukázal aj na iný dosť dôležitý faktor, keď povedal “Write drunk, edit sober” (verím, že prekld nepotrebný). A to na fakt, že sa nemáme báť písať úplne úplne zle a potom to zeditovať na to najlepšie, čo kedy vyšlo z nášho pera/klávesnice.
Vďaka teda za článok, vlastne za všetky, prajem veľa úspechov :) A nechávam tu aj adresu blogu, možno niečo ulahodí alebo naopak naserie a dostanem spätnú konštruktívnu väzbu :)
Ahoj Timka,
ďakujem za úžasný komentár :)
Tvoj blog vyzerá zaujímavo. Píšeš zaujímavo a je vidno, že ťa to baví. Len tak ďalej :)
Je to presne, ako píšeš – moje prvé koncepty vyzerajú väčšinou hrozne. Potom to ale zeditujem a hneď je to niečo, za čo sa nemusím hanbiť :)
Pozerám, že si tiež z Košíc. Nechcela by si niekedy prísť na WordPress meetup? Je to stretnutie zopár nadšencov okolo WordPressu (blogerov, online podnikateľov, marketérov a všetkých, ktorých zaujíma online svet). Ak áno, tak sa pridaj tu: https://www.facebook.com/groups/486017631505662/
Všetko dobré prajem :)
Ahoj,
tvoj blog som objavila len pred pár dňami (vďaka článku o digitálnom nomádstve), ale musím povedať, že je výborný! Zaujímavé témy, jednoducho písané, tie články sa fakt “čítajú sami”. Pri mnohých blogoch sa mi stáva, že článok preskenujem a odídem, pretože ma ničím nezaujme. Keď som objavila tvoj blog, každý deň sa snažím vyhradiť si nejaký čas na to, aby som si prečítala aspoň jeden tvoj článok. Super robota, pokračuj v tom a nech sa darí! :)
Ahoj Ivana,
ďakujem za komentár. Som rád, že si na môj blog nakoniec natrafila :)
Teším sa, že sa ti páči moja práca. Ak by som ti v budúcnosti mohol nejako poradiť / pomôcť, len mi daj vedieť :)
Skvely clanok Roland, mam ho na ploche a stale sa k nemu vraciam!
Ďakujem Andrea, teší ma to :)
Ahoj Roland,
nezvyknem pridávať komentáre, ale tvoj článok na “vyprovokoval” je fakt dobrý! Chcem začať s blogovaním a tu som našiel veľa konkrétnych a užitočných rád. Drž sa :)
Ahoj Ivan,
ďakujem za tvoj komentár. Vážim si to. :)
Nech sa ti v blogovaní darí!
Roland
Ahoj, Roland,
presne, ako píše Andrea zopár riadkov vyššie – mám Tvoju stránku priamo v lište prehliadača a vždy s k nej vraciam, akonáhle si potrebujem niečo pripomenúť. Okrem iného odporúčam každému: Čítajte teno príspevok vždy, keď sa niečo nedarí :):):)
Ďakujem pekne, Tade. Cením si to. :)
skvely blog ,zaujmavy a a chytlavy . ja som trosku starsia generacia ako ty a mam obavy zacat s blogom , no uz par rokov je mojim snom pisat .tvoj blog mi objasnil zatial aspon zakladne otazky ako zacat :) vdaka idem studovat dalej :)
ďakujem veľmi pekne za komentár. :) Verím, že ti môj blog pomôže splniť si tvoj sen. Nie je na tom nič ťažké. Len treba začať. :)
Ad ikonky ke sdílení – na Facebooku jsem se v blogerské skupině zeptala, jestli používají “sdílecí ikonky” pod článkem. 97 procent lidí odepsalo, že to nepoužívá …… :)
Toto by sa dalo pochopiť rôzne. Nepoužívajú to na svojich stránkach alebo to nepoužívajú na zdieľanie obsahu na iných blogoch?
Na cizích blozích. Třídila jsem si pluginy na svém WordPressu, a napadlo mě zeptat se, jestli ostatní blogeři ve skupině používají ke sdílení cizích článků ta sdílecí tlačítka pod textem. Sešly se mi odpovědi, že nesdílejí (nejčastěji), pak tam bylo pár lidí, kteří kopírují URL a vkládají k sobě na soc. sítě, a jeden nebo dva, kteří odpověděli, že ta tlačítka používají. Jinak ale nic moc úspěch :)
Vďaka za dovysvetlenie.
Aj keby všetci blogeri povedali, že ich nepožívajú, aj tak by som ich ďalej mal na svojom blogu. Lebo viem, že ja takto obsah zdieľam a že veľa čitateľov (nie nutne blogerov) to má rovnako.
V podstate je to podobné ako pri pop-upoch. Každý na nich nadáva, ale pravda je taká, že konvertujú veľmi dobre (oproti ostatným formulárom).
Asi jediný spôsob, ako zistiť, či naozaj fungujú je nejaký poriadne rozsiahly A/B test. Inak sú to len domnienky. :)
Super! Ten spôsob, akým píšeš je neuveriteľný, toľká jednoduchosť, ľahkosť a plnohodnotný obsah. :-) Určite využijem rady a najviac sa mi páči posledný bod, ktorý ma neuveriteľne upokojil :D
Lucia, ďakujem za krásny komentár, veľmi si ma potešila. :)
Super článok..
Ako píšeš v bode 3, väčšinou na blogoch prečítame iba nadpis a tak ako v bode 11 zvyšok sa iba “skenuje”… Tvoj blog je jedným z prvých, ktoré čítam fakt že podrobne, článok za článkom… Niektoré body o ktorých píšeš, poznám dobre aj zo svojich skúseností, nakoľko tiež občas urobím pre zákazníka nejaký ten web vo wordpresse, alebo eshop na prestashope… A potvrdzujem to čo tu napísala Ivana, jednoducho a výstižne napísané články a neviem prečo, ale vďaka tvojmu blogu som sa akosi konečne nakopol a pevne som sa rozhodol, že do toho idem! No ešte si najskôr čo to počítam a musím začať písať, ešte kým nejaké tie nápady mám :)
Držím ti palce v tvojej tvorbe a len tak ďalej :)
Ďakujem, za ďalší komentár. Vždy ma teší, keď môj obsah niekomu pomôže. Nech sa darí! :)
Dakujem Roland, za paradny clanok. Hned som ho pouzil vo svojom clanku ako skvely zdroj inspiracie pri tvorbe blogu.
Maximalne suhlasim s tou 20., najma pri cestovani mi pomaha si na mieste urobit len zopar kratkych hlavnych bodov, ktore potom v klude rozpisem do clanku.
Ahoj Martin,
ďakujem za komentár, teší ma, že sa ti článok páčil. :)