50 najlepších nástrojov pre blogovanie a online podnikanie


Notice: Undefined variable: handle_code in /data/c/3/c3731645-0bf3-493d-bd42-631ccc219954/vojkovsky.sk/web/wp-content/plugins/click-to-tweet-by-todaymade/tm-click-to-tweet.php on line 243

Tiež sa niekedy cítite na internete trochu zmätený?

Je tak veľa stratégii, ktoré sľubujú takú návštevnosť, že vám z nej bude padať server. A ešte viac (platených) nástrojov, ktoré musíte mať, inak nikdy na internete nezbohatnete.

Je ľahké sa v tom celom chaose stratiť a nevedieť, ktoré nástroje vám naozaj pomôžu a ktoré nie. A preto som sa rozhodol spísať zoznam 50 najlepších nástrojov pre blogerov a online podnikateľov.

Každý jeden z nich používam alebo som v minulosti používal a preto viem, že sú naozaj užitočné.

V čom konkrétne vám tieto nástroje uľahčia život?

► produktivita
► tvorba a správa web stránky
► speňažovanie vášho blogu
► rýchlosť načítania vašej stránky
► bezpečnosť
► získavanie návštevníkov
► budovanie emailovej databázy

90% z týchto nástrojov je zadarmo, takže naozaj nemáte žiadnu výhovorku, prečo ich nezačať používať.

Poznámka: Článok budem priebežne dopĺnať o ďalšie zaujímavé nástroje.

Nástroje, vďaka ktorým budete produktívnejší a stihnete viac

 

#1: Evernote

Skvelý nástroj na zapisovanie poznámok Evernote

Evernote je moje skladisko poznámok. Všetko, čo si potrebujem zapamätať si tam zapíšem. Niekedy by som sa klamal tým, že „veď to si predsa zapamätám“. Ale už som sa poučil.

Hlavná výhoda Evernote je, že sa vaše poznámky automaticky synchronizujú. To znamená, že ak práve kráčate po meste a napadne vám skvelý nápad na nový článok, tak si ho zapíšete do mobilu a večer sa ku nemu dostanete na počítači.

 

#2: Trello

Trello je jednoduchý software na správu a manažment projektov.

Trello je nástroj na manažovanie projektov, ktorý používa jednoduchý systém kariet. Každú úlohu, ktorú potrebujete spraviť si nastavíte ako kartu. K nej môžete pridávať rôzne komentáre, checklisty, odkazy a podobne.

Keď úlohu dokončíte, kartu si presuniete napríklad do sekcie Dokončené a ďalej pokračujete v práci. Trello je skvelý spôsob, ako si rozdeliť zložité projekty na malé, zvládnuteľné úlohy.

 

#3: Google Docs

Google Dokumenty - majte všetko v cloude

Google Docs je niečo ako cloudová verzia Microsoft Wordu, Excelu a PowerPointu. Čo znamená cloudová verzia? Že ak si vylejete horúcu kávu na váš notebook, tak si môžete požičať notebook vašej partnerky a pokračovať v písaní článku. Samozrejme až po tom, čo sa trochu upokojíte, :)

Okrem toho, že je všetko v cloude, tak Google Docs má aj ďalšie skvelé výhody: jednoduchú spoluprácu s kolegami alebo klientom, automatické ukladanie a exportovanie do formátov ako PDF a DOC v priebehu 3 sekúnd. Práve cez Google Docs spolupracujem s Lesi, ktorá mi kontroluje články.

 

#4: Google Drive

Do Google Drive môžete uložiť až 15GB dát a zdieľať ich s kýmkoľvek.

Google Drive je 15GB cloudový priestor (vo verzii zadarmo) pre vaše najdôležitejšie dokumenty. Všetko, čo je nevyhnutné dôležité pre vaše online podnikanie by malo byť uložené aj vo vašom cloude. Napríklad aj kompletná záloha vášho blogu (ak používate WebSupport, tak nemusíte, váš web je zálohovaný automaticky).

Poznámka: Google Drive je presne tak bezpečný ako váš Google účet. Ak sa pri požívaní verejného počítača zabudnete a ostanete prihlásený vo vašom Gmail účte, tak nechávate otvorené dvere aj Google Drive. Ale priznajme si to, ak už je niekto vo vašom Gmail účte, tak aj tak už máte seriózny problém.

 

#5: Google Kalendár

Najlepšia kalendárna aplikácia na organizovanie času - Google Kalendár

Môj život bol obrovský neporiadok, kým som nezačal používať Google Kalendár. No dobre, možno to nebolo až také dramatické, ale pointu chápete.

Všetko, čo potrebujem vybaviť si načasujem do Google Kalendára, nastavím tam ako často sa dané udalosti opakujú a poviem aplikácii ako často a kedy ma má otravovať. A potom mi už Google Kalendár nedá pokoj, kým nespravím, čo som si naplánoval.

 

#6: Toggl

Nástroj na meranie času Toggl

Keď som začínal v mojom prvom zamestnaní cez internet, tak nainštalovať si Toggl bola prvá úloha, ktorú som dostal. Toggl slúži na meranie času. Napíšete si, čo práve robíte a spustíte časovač. Toggl potom zbiera údaje a vďaka tomu budete mať prehľadné štatistiky.

Toggl používam hlavne preto, lebo niektorí klienti mi platia za čas. A keďže nechcem odhadovať, ako dlho som niečo robil, ale chcem dať klientom naozajstné dáta, tak si všetko meriam cez Toggl. Keď projekt dokončím (alebo je koniec mesiaca, ak faktúrujem na mesačnej báze), tak klientovi pošlem email, do ktorého prikladám prehľadný výpis z Toggl (v PDF) a faktúru.

 

#7: SuperFaktúra.sk

Najlepší nástroj na faktúrovanie pre malých podnikateľov a živnostníkov
Keď už hovoríme o tých faktúrach, tak Superfaktúra.sk je ten najlepší softvér na prácu s faktúrami pre živnostníkov a malých podnikateľov. Drvivá väčšina používatľeov je so Superfaktúrou spokojná a účtovníkom tento softvér tiež vyhovuje.

Vďaka SF vystavím faktúru (v PDF) za 2 minúty a tá faktúru sa dokonca dá zaplatiť cez QR kód. Čerešničkou na torte sú prehľadné grafy, jednoduché používateľské rozhranie a nízka cena (ja používam Základný balík, ktorý aktuálne stojí 4,10€/mesiac).

 

#8: Spotify

Spotify je najlepšia služba na streamovanie hudby.

Spotify v sekcii o produktivite? Vysvetlenie: Približne pred polrokom som si vyskúšal platenú službu FocusAtWill.com, ktorá ponuká hudbu, ktorá je (vraj) špeciálne upravená tak, aby ste pri jej počúvaní boli maximálne produktívni. Cena? $9.95 mesačne. Najprv som FocusAtWill používal 14 dní zadarmo a po ich uplynutí som si chcel kúpiť členstvo.

Potom mi Lenka, ktorá je mimochodom veľmi šikovná v spravovaní FB reklám, povedala, že aj na Spotify sú skvelé playlisty na sústredenie. A tak som si stiahol Spotify, vyskúšal 30-dňovú verziu zadarmo a dnes si už bez Spotify prácu ani neviem predstaviť. Hlavne offline prístup k hudbe je skvelá fíčurka pre nomádov. Viac sa o Spotify dozviete napríklad v tejto recenzii.

Zaujímavosť: Pri písaní článkov nájčastejšie počúvam playlisty Mellow Beats a Brain Food.

 

#9: Mód písania bez rušenia vo WordPress

Písanie bez rušenia

WordPress je fakt parádny redakčný systém. Pre WP.sk som napísal 23 dôvodov, prečo sa ho oplatí používať. Jedným z nich bola práve funkcia písania bez rušenia.

WordPress vám v administrácii ponúka naozaj veľa možnosti. Občas sa ale stáva, že počas písania článku sa začnete pozerať všade okolo, len nie na text, ktorý máte napísať. Ak máte tento problém, tak stačí jedno kliknutie (pozrite obrázok vyššie) a môžete sa lepšie sústrediť na tok vašich slov.

 

#10: Strict Workflow (tiež známe ako Pomodoro)

Rozšírenie do Chrome, ktoré vám počas práce zablokuje stránky, ktoré váš rozptyľujú. Pomodoro technika.

Poznáte techniku s názvom Pomodoro? Je to systém, ktorý vymyslel Francesco Cirillo, keď sa potreboval učiť na skúšky, ale zároveň chcel tráviť čas so svojou priateľkou. Pomodoro je v podstate 25 minút sústredenej práce, po ktorých nasleduje 5 minút oddychu.

Po štvrtej 25-minútovke váš čaká neuveriteľných 15-30 minút oddychu. Strict Workflow je rozšírenie do Chrome, ktoré vám počas vašej „pracovnej doby“ blokne všetky stránky, ktoré vás tak rozptyľujú. Napríklad ten Facebook, ktorý práve máte otvorený na vedľajšej karte.

 

#11: LastPass

LastPass rozšírenie pre Chrome, vďaka ktorému už nemusíte zabúdať heslá.

Rečnícka otázka: Čo je väčšia strata času ako nekonečné zabúdanie a obnovovanie vašich hesiel?

S nástrojom LastPass vám bude stačiť, ak si zapamätáte len jedno heslo, takzvané master heslo, ktorým sa prihlásite do LastPassu. Na všetky ostatné služby môžete použiť náhodne vygenerované heslo (tie sú najbezpečnejšie) a LastPass si ich zapamätá namiesto vás. Viac o ňom nájdete v článku s najlepšími rozšíreniami pre Chrome.

 

#12: Pocket

Všetky zaujímavé články si uložte do Pocket a prečítajte si ich, keď budete mať čas.

Viete čo je to FOMO? Je to skratka pre Fear of Missing Out, čiže pre strach z toho, že vám niečo unikne. Rozšírenie Save to Pocket do Chrome je skvelým spôsobom, ako proti tomuto strachu bojovať.

Všetky články, ktoré sa vám zapáčia si do neho uložíte jedným kliknutím a prečítate si ich vtedy, keď na to bude vhodný čas. Nie vtedy, keď máte 2 hodiny na to, aby ste dokončili dôležitý projekt.

Tvorba web stránky

 

#13: WordPress web na WebSupporte

Chcete si založiť vlastný web? Jednoznačne hostujte u WebSupport a používajte WordPress.

Verte mi: WordPress je jediný systém, na ktorom chcete mať váš web alebo blog.

O WebSupporte som už písal v tomto článku. Jednoducho povedané: Je to ten najlepší a najvýhodnejší hosting na Slovensku.

Ak ešte nemáte vašu stránku, tak máte 2 možnosti:

1. Postupovať podľa návodu Ako si vytvoriť peknú WordPress stránku za 30 minút.
2. Nechať všetko na mňa.

 

#14: WordPress téma Divi

Príklad webu na šablóne Divi

Web na šablóne Divi

Ako viete, na WordPress existujú 2 druhy tém (zjednodušene „dizajnov“): platené a neplatené. Osobne som veľkým zástancom platených tém. Platené témy majú lepšie funkcie, sú časteješie aktualizované a keď vám niečo nefunguje podľa predstáv, stačí napísať na podporu.

Pracoval som už s desiatkami rôznych tém (platenými, aj tými zadarmo) a ako jednoznačne víťaz mi príde Divi. Dôvody prečo práve Divi a návod, ako ju získať za najvýhodnejšiu cenu nájdete v mojom článku o tom, ako si vytvoriť WordPress web.

Nástroje, ktoré vám pomôžu zrýchliť vašu web stránku

 

#15: W3 Total Cache /  WP Super Cache

Najlepší WordPress plugin pre vyššiu rýchlosť - W3 Total Cache

Použitie kvalitnej témy vám ušetrí drahocenné sekundy pri načítaní vášho webu. So zvýšením rýchlosti vášho webu vám pomôžu aj takzvané cache pluginy – W3 Total Cache alebo WP Super Cache (určite neinštalujte obidva).

Ak máte hosting od WebSupportu, tak v základnej výbave WordPressu bude aj správne nastavený W3 Total Cache. Jeho nastavenie ale môže byť celkom náročné, takže ak máte iný hosting, tak odporúčam jednoduchší WP Super Cache.

 

#16: BJ Lazy Load

Ako zrýchliť načítanie WordPress webu?

Ďalší užitočný WordPress plugin zadarmo. Už viete, prečo je nevyhnutné používať WordPress :)

Bez tohto pluginu sa celá vaša stránka načíta naraz. Ak máte napríklad článok s 50 nástrojmi kde pri každom z nich je nejaký obrázok, tak sa vám stránka načíta až vtedy, keď sa načíta všetkých 50 obrázkov. A to môže chvíľu trvať.  S týmto pluginom sa načítajú až vtedy, keď ich návštevník potrebuje. Čiže keď sa ku nim priblíži.

 

#17: Compress JPEG & PNG images

Plugin z dielne TinyPNG, ktorý vám zoptimalizuje obrázky

Plugin, ktorý rovnako ako BJ Lazy Load len nastavíte a potom na neho zabudnete. Compress zmenšuje veľkosť fotiek bez straty ich kvality. Vďaka tomuto pluginu tak budú obrázky na vašom blogu o 10-20% menšie a preto sa bude váš web rýchlejšia načítavať.

Poznámka: Na tento plugin ma upozornil Bloger Hogy, keď mi pod tento článok napísal komentár. Podľa testov má tento lepšie výsledky ako plugin WP Smush, o ktorom som v tomto článku písal. Tak som článok aktualizoval.

 

#18: Pingdom Test

Otestujte rýchlosť vašej web stránky s pomocou bezplatného nástroja Pingdom.

Vďaka testu rýchlosti od Pingdom budete presne vedieť, koľko trvá, kým sa vaša stránka načíta. Ako sa hovorí: V informáciach je moc. Takže ak sa váš web načítava pomaly, je na čase s tým niečo spraviť.

 

#19: PageSpeed Insights

Zvýšte rýchlosť vašej stránky ešte viac. Vďaka PageSpeed Insights od Google.

PageSpeed Insights od Googlu vám ukáže rýchlostné hodnotenie vašej web stránky na počítači a na mobilných zariadeniach. Tiež vám dá pár tipov, čo môžete zmeniť, aby ste zvýšili rýchlosť.

Je ale celkom možné, že tomu absolútne nebudete rozumieť. V tom prípade to môžete dať spraviť niekomu, kto sa vyzná :)

Nástroje na tvorbu pútavých obrázkov

 

#20: LightShot

LightShot - program na tvorbu screenshotov

LightShot je primitívne jednoduchý program na tvorbu screenshotov.

Len pre istotu: Screenshoty sú anglický výraz pre snímku obrazovky. S LightShotom stačí stlačiť Print Screen na vašej klávesnici a vy si vyberiete, ktorú časť obrazovky na sceenshote ukážete a ktorá nie. Do týchto screenshotov priamo v Lightshot jednoducho vložíte šipky, text, alebo niečo vyznačíte.

 

#21: Pixabay

Pixabay je najlepšia galéria obrázkov, ktoré môžete slobodne používať.

Môj obľúbený zdroj obrázkov zadarmo. Veľkou výhodou je to, že nemusíte ani nikde uvádzať odkaz na autora. Ak by vám Pixabay nestačil, tak sa pozrite na článok od WP.sk  10 zdrojov obrázkov, vďaka ktorým už nemusíte kradnúť.

 

#22: Pablo

Pablo vám umožní v priebehu pár sekúnd tvoriť obrázky pre sociálne siete.

S Pablom vytvoríte pútavé obrázky pre vaše články alebo sociálne siete v priebehu 2 minút. Práca s ním je veľmi jednoduchá a výsledné obrázky sú viac než dobré.

Jedinou nevýhodou je, že máte pomerne málo možnosti (napríklad vo farbe a type písma). Ale myslím si, že to bol zámer pretože menej možností = jednoduchšie ovládanie.

 

#23: Canva

Ako vytvoriť pekné obrázky bez PhotoShopu? Odpoveď je Canva.

Pozadie pre môj Twitter účet, ktoré som si vytvoril v Canve cca pred rokom a pol.

Ah tá Canva. Nástroj, ktorý nájdete asi na každom zozname nástrojov pre internetový marketing. Pravdepodobne už o nej viete, ale ak nie, tak je to jeden z tých nástrojov, ktoré sú skoro povinné.

Pokiaľ nie ste práve Photoshop génius, tak očakávajte, že Canva a Pablo budú vašimi vernými priateľmi.

 

#24: Piktochart

Nástroj na tvorbu infografík PiktoChart

Infografiky sú super. O tom, ako ich využívať k získavaniu obrovskej návštevnosti a spätných odkazov toho veľa napísal SEO expert Brian Dean.

Najlepším nástrojom na tvorbu infografík je práve Piktochart, ktorý používa napríklad aj linkbuilderka Gabka Koščová.

 

#25: PicResize

Nástroj zadarmo na úpravu fotiek PicResize

Jednoduchý nástroj, vďaka ktorému si bez problémov orežete vaše fotky a obrázky. Môžete ich tiež zmenšiť, jemne upraviť a pridať rôzne efekty.

 

Nástroje na zbieranie emailov a email marketing

 

#26: MailChimp

MailChimp je najznámejšia email marketing služba. Do 2000 kontaktov je úplne zadarmo.

MailChimp je podobná služba ako Mad Mimi, s tým rozdielom že je zadarmo (bez autoresponderu). Nevýhodou je práve to, že si vôbec nerozumie s (podľa mňa) najlepším email marketing pluginom Thrive Leads.

Ak vám stačí len zbierať emaily výmenou za 1 všeobecný ebook, tak MailChimp vám bude stačiť. Nikdy nebudete zbierať toľko emailov, koľko by ste mohli, ale nejaké predsalen pozbierate. Chcete robiť email marketing bez nákladov? Potom si určite preštudujte tento článok.

 

#27: Thrive Leads

Ako vytvoriť databázu email kontaktov? Začnite používať Thrive Leads.

Thrive Leads je platený plugin s ktorým môžete zbierať emaily až 9 rôznymi spôsobmi (medzi nimi napríklad klasický pop-up, formuláre na konci článku, v bočnom paneli a 6 ďalších spôsobov).

Licencia pre jednu stránku stojí $80 vrátane DPH. Tá cena je úplne skvelá, hlavne keď sa pozriete na to, že konkurenčný Lead Pages stojí od $25/mesiac a a Optin Monster s rovnakými funkciami vás výjde na $199/rok.

Ak by ste do svojho webu mali investovať len 80 dolárov a nič viac, tak si kúpte tento plugin. Naozaj je taký dobrý. V priebehu roka mi pozbieral už viac ako 1,000 kontaktov, takže investícia do neho sa mi bohato vrátila. Čoskoro sa o ňom chystám napísať recenziu.

SEO nástroje, ktoré vám pomôžu získavať viac návštevníkov z Google

 

#28: SEOprofiler.com

Seoprofiler - nástroj na analýzu spätných odkazov

Budovanie spätných odkazov na váš web je spolu s tvorbou zaujímavého obsahu tou najdôležitejšou časťou SEO. S týmto nástrojom zadarmo si viete pozrieť odkazové portfólio hocijakého webu. To samozrejme nie je všetko, ale v tom vidím hlavne využitie tejto služby.

Nástroj na analýzu spätných odkazov nájdete po vytvoreni vášho účtu v sekcii Link Profiler -> Backlinks.

 

#29: Yoast SEO

Najpoužívanejší WordPress SEO plugin

Yoast SEO patrí medzi najpoužívanejšie WordPress pluginy. A zaslúži si to. Vďaka nemu si viete nastaviť, ako sa budete zobrazovať váš článok vo výsledkoch vyhľadávania. Vďaka tomu môžete mať namiesto náhodných viet súvislý text, ktorý dáva význam a motivuje návštevníka, aby klikol práve na váš článok.

 

#30: Broken Link Checker (WordPress plugin)

Skontrolujte, či vaše linky odkazujú na funkčné stránky s modulom Broken Link Checker.

Broken linky sú také odkazy, ktoré smerujú na web stránky, ktoré neexistujú. Tieto odkazy sú veľmi nepríjemné pre vašich návštevníkov. Ako sa vy cítite, keď sa prekliknete na stránku s chybou 404?

Keď si nainštalujete tento plugin, tak si môžete byť istý, že všetky odkazy na vašom blogu fungujú tak, ako majú.

 

#31 BrokenLinkCheck.com (internetová služba)

Ako získať viac spätných odkazov vďaka broken linkom

Už sme si povedali, že nefunkčné odkazy nemá nikto rád. Povedzme, že máte blog o fitness a nájdete článok na inom fitness blogu s názvom „50 fitness stránok, ktoré musíte sledovať“.

Ak vďaka link checkeru zistíte, že niektoré z týchto stránok už nefungujú, môžete to dať vedieť autorovi článku spolu s nenútenou poznámkou, že aj vy máte fitness blog a možno by sa tam mohol hodiť. Je veľmi pravdepodobné, že vám oplatí vašu službu a vy tak získate spätný odkaz zadarmo.

Tip: Ak vás táto stratégia získavania spätných odkazov zaujíma, pozrite si článok A Step by Step Guide to Modern Broken Link Building od Neila Patela.

 

#32: NoFollow rozšírenie do Google Chrome

Ako zistiť, či je odkaz dofollow alebo nofollow

Ak sa aspoň trochu vyznáte do SEO, tak viete, že existujú 2 druhy spätných odkazov: dofollow a nofollow. Dofollow odkazy sú prirodzené odkazy, ktoré vás posunú vyššie vo vyhľadávaní. Nofollow odkazy vás vyššie neposunú, pretože ich kód hovorí Googlu, aby ich nerátal.

NoFollow rozšírenie vám umožní zistiť, či je daný odkaz dofollow alebo nofollow. To sa hodí, keď vidíte možnosť, ako jednoducho získať odkaz, ale máte zlé tušenie, že aj tak bude nofollow.

 

#33: WordPress Popular Posts – plugin pre najobľúbenejšie články

Ako zobraziť najpopulárnejšie články v sidebare

V pravej časti môjho blogu môžete vidieť sekciu Najobľúbenejšie články. Tú má na starosti plugin WordPress Popular Posts a články zoraďuje podľa ich návštevnosti. Jednoduché.

Možno sa pýtate, prečo som tento plugin zaradil do kategórie SEO. Tým, že vaším návštevníkom naservírujete najčítanejšie články priamo pod nos zvýšite čas, ktorý priemerne strávia na vašej stránke. Google sleduje, koľko času návštevníci ostávajú na vašom webe a čím viac to bude, tým viac návštevnosti vám Google pošle.

 

#34: Google Keyword Planner

Ako používať Google Keyword Planner a získať viac návštevnosti

Ak potrebujete prísť na nové kľúčové slová alebo zistiť, koľko ľudí na Google hľadá články o vašej téme, tak sa pozrite na Keyword Planner. Je to jednoduché a stačí vám ku tomu váš Google účet.

 

#35: Vyhľadávanie súvisiace s…

Keyword Planner je fajn, ale dosť často sa z neho nedozviete nič nové. Preto je lepšie si skúsiť vyhľadávanie na vlastnej koži. Vygooglite si vaše kľúčové slová a pozriete sa úplne dole. Tam nájdete súvisiace spojenia, ktoré ľudia používali najčastejšie.

Príklad: Povedzme, že chystáte článok o bežeckej obuvi. Chcete vedieť, aké slová ľudia hľadajú a preto použijete túto taktiku. Tam nájdete toto:

Jednoduchý tip, ako získavať viac návštevnosti z Google

Nie je to celkom ideálny materiál na blog článok, ale keď rozkliknete „bežecká obuv na tvrdý povrch“ a celý proces zopakujete, tak tam nájdete už aj niečo zaujímavé.

Zabezpečenie vašej stránky pred vírusmi a hackermi

 

#36&37 Sucuri a Wordfence

Bezpečnostný modul pre WordPress

Môj dobrý kamarát, Ľubo Jurík, sa jedného dňa zobudil a keď chcel skontrolovať jednu z jeho stránok, tak mu Google Chrome vypísal hlášku, že daný web je infikovaný. Podobne ako ďalšie jeho stránky. Problém.

Svoje weby zvládol vyčistiť sám (keďže je to šikovný chalan) a hneď na nich nainštaloval pluginy Sucuri a Wordfence. A to isté poradil aj mne. Čiže nainštalujte si tieto pluginy, nastavte ich, nikomu nedávajte svoje heslá a všetko by malo byť OK.

Nástroje, ktoré vám pomôžu dostať viac zo sociálnych sietí

 

#38: Share od SumoMe

Plugin na jednoduchšie zdieľanie vášho obsahu na sociálnych sieťach.

Všimli ste si tie sexy plávajúce ikony na ľavej strane? To je Share od SumoMe. Najlepšie na týchto share ikonách je, že si sami vyberáte, ktoré z nich na svojom blogu zobrazíte a kde presne sa budú zobrazovať. Oh a samozrejme, je to zadarmo.

 

#39: Simple Social Icons

Ako získať viac fanúšikov na sociálnych sieťach vďaka vášmu blogu

Ďalším zaujímavým pluginom na sociálne siete je Simple Social Icons. Vďaka nemu vo svojom sidebare jednoducho zobrazíte vaše účty na sociálnych sieťach, vďaka čomu získate viac lajkov, followov a spojení.

 

#40: Simple Facebook Plugin

Plugin, vďaka ktorému získate viac lajkov na Facebooku

Ešte pár mesiacov dozadu som namiesto tohto pluginu používal ikony Simple Social Icons. Potom som si ale uvedomil, že mi siete ako Instagram, Twitter a LinkedIn prinášajú len veľmi málo návštevníkov. A tak som všetko stavil na Facebook. S výsledkami som veľmi spokojný.

 

#41: BuzzSumo

Ako zistiť, ktoré články sú najzdieľanejšie - BuzzSumo

Ah, kiežby bol nejaký spôsob, ako nájsť ten najzdieľanejší obsah na blogoch iných ľudí. Vedeli by ste, čo funguje a mohli by ste sa pokúsiť napísať niečo, čo by bolo ešte lepšie…

A počkať. Vlastne niečo také existuje, volá sa to BuzzSumo a má to aj použiteľnú verziu zadarmo. Uvidíte síce len prvých 5 výsledkov, ale aj to je lepšie ako nič.

 

#42: CoSchedule Click to Tweet

Tak tento plugin som nahodil až po tom, čo som začal písať tento článok. Z názvu je pomerne jasné, čo tento plugin robí – umožňuje zdieľať obsah na Twitter jedným kliknutím. Ak sú vaši návštevníci aktívni na Twitteri (a teda píšete o IT, marketingu alebo affiliate), tak sa tento Click to Tweet môže hodiť.

Ak píšete o čomkoľvek inom, tak Click to Tweet nepotrebujete.

 

#43: Buffer

Buffer - nástroj s ktorým ušetríte drahocenný čas na sociálnych sieťach

Ak často zdieľate váš obsah na sociálnych sieťach, tak vám Buffer ušetrí veľa času. Namiesto toho, aby ste zdieľali všetky vaše statusy a tweety v priebehu 30 minút si ich s Bufferom môžete rozložiť aj na 2 týždne. Vy si vyberiete len čas a Buffer to už vybaví za vás.

Ďalšie užitočné nástroje, ktoré sa inde nehodia

 

#44: Thrive Landing Pages

Ako vytvoriť pekné predajné stránky a stránky na zber emailov

Videli ste už moju stránku, kde ponúkam vytvorenie web stránkyCelá bola vytvorená cez plugin Thrive Landing Pages. Vďaka tomuto pluginu si môžete vytvoriť profesionálne vyzerajúce predajné stránky. Alebo stránky na zber emailov. Alebo čokoľvek iné.

S pluginmi od Thrive Themes som bol vždy veľmi spokojný. Fungujú skvelo, ich ovládanie je jednoduché a keď som mal s niečim problém, tak do pár hodín som mal odpoveď od podpory. Raz dokonca celý problém vyriešili za mňa. Podobne ako Thrive Leads, aj za Landing Pages zaplatíte $67 bez DPH a viac už neplatíte.

 

#45: Gmail s prepojením na váš doménový email

Prepojte si Gmail s vaším doménovým mailom

Ako väčšina ľudí, aj ja používam Gmail. Som presvedčený, že je to ten najlepší emailový klient. Na mojej kontaktnej stránke ste si mohli všimnúť, že používam aj adresu roland@vojkovsky.sk. To znamená, že každý deň kontrolujem 2 mailové schránky, správne?

Ani náhodou. Email na doméne vojkovsky.sk mám prepojený s Gmailom. Všetko, čo mi pošlete na roland@vojkovsky.sk si čítam a odpovedám v prostredí Gmail. Ako to nastaviť? Pred nejakým časom som na to napísal návod pre blog Zarábaj ako pán.

 

#46: Emailový podpis WiseStamp

Emailový podpis WiseStamp

Chceli ste mať niekedy ten pekný podpis s fotografiou a vašimi sociálnymi sieťami?

Tak začnite používať WiseStamp ­- podpisové rozšírenie do Gmailu. Toto rozšírenie je použiteľné aj vo verzie zadarmo. Tá má len jednu nevýhodu -­ malý reklamný odkaz pod podpisom. Ten ale viete jednoducho odstrániť. Prémiová verzia stojí 6 dolárov mesačne.

 

#47: Cookie Law Info

Koláčikový zákon z Európskeho parlamentu a ako ho dodržať

Poslanci v Európskom parlamente majú zjavne málo práce a preto musia vymýšľať nezmyselné nariadenia.

V skratke: Ak na svojom webe zbierate akékoľvek dáta (napríklad cez Google Analytics), tak ste povinný na to vašich návštevníkov upozorniť. Cookie Law Info je ten najjednoduchší spôsob, ako tento zákon dodržať.

Ak chcete viac informácii, prečítajte si tento článok od LemonWeb.sk

 

#48:  f . l u x

Flux je softvér, ktorý šetrí vaše oči

Tiež trávite na počítači väčšinu vášho dňa? Potom predpokladám, že dobre poznáte bolesť očí z niekoľkohodinového „čumenia“ na obrazovku.

F.lux je užitočný softvér, ktorý vám prispôsobí jas obrazovky podľa toho, koľko je práve hodín. To znamená, že keď budete dopisovať článok na blog o polnoci, tak vám do tváre nebudete svietiť obrovská žiarovka ale len obrazovku vášho monitoru s jemným svetlom.

 

#49: Gravatar

Prečo používať Gravatar

Keď sa pozriete na sekciu komentárov pod hociktorým článkom na mojom blogu, tak si môžete všimnúť niečo zaujímavé.­ Niekto má pri komentári fotku a niekto nie. Prečo?

Lebo Gravatar. Keď sa zaregistrujete na stránkach Gravataru, tak ku svojej emailovej adrese pridelíte fotografiu. Tá sa potom bude zobrazovať na väčšine blogov a magazínov. Automaticky. Vďaka tomu budú vyzerať vaše komentáre osobnejšie a tiež to buduje aj vašu značku.

 

#50: Google Analytics plugin od Monster Insights

Plugin od Monster Insights je tým najjednoduchším spôsobom, ako dostať na váš web kód Google Analytics

Google Analytics je dnes už nutnosťou. To nie je žiadna novinka. Plugin od Monster Insights (bývalé Google Analytics by Yoast) je ten najľahší spôsob, ako vložiť na svoj web kód sledovania a začať zbierať údaje.

Záver

 

Poznámka: Článok budem priebežne dopĺnať o ďalšie zaujímavé nástroje.

Gratulujem!

Dostali ste sa nakoniec toho vyčerpávajúceho zoznamu tých najlepších nástrojov pre blogerov a online podnikateľov. Verím, že z týchto 50 nástrojov začnete používať aspoň niektoré a že vám to pomôže dosiahnuť vaše ciele.

Ak by ste mali s akýmkoľvek nástrojom nejasnosti, napíšte mi do komentárov a pokúsim sa vám poradiť.

Páčil sa vám tento zoznam nástrojov a myslíte si, že by ho ocenil aj niekto z vašich známych? Budem skákať od radosti, ak mu pošlete na článok odkaz alebo ho rovno budete zdieľať.

Nikoho takého nepoznáte? Potom si tento článok uložte do záložiek (alebo do Pocket) a vráťte sa ku nemu vždy, keď budete chcieť posunúť váš blog alebo podnikanie ešte vyššie.

5/5 - (4 votes)

5/5 - (4 votes)

Čo tak ešte jeden článok?

9 komentárov

  1. Janka Bianka

    Pixabay poznám a GoogleDrive používam veľmi často, je to najlepší spôsob ako preniesť fotky do mobilu bez použitia USB kľúčov či iných spôsobov.

    Odpovedať
    • Roland Vojkovský

      Ahoj Janka, ďakujem za komentár.

      Tiež mám v Google Drive hlavne moje fotky :)

      Našla si si v tomto zozname aj niečo nové, čo by si chcela začať používať?

      Odpovedať
  2. Gabka

    Super hutný zoznam! :-) Väčšinu som síce poznala, ale až pri čítani som si uvedomila, že by som niektoré nástroje mohla používať viac. Ale niektoré som naopak nepoznala a určite sa mi bude hodiť.

    Plus doporúčam stiahnúť aj doplnkových 10 nástrojov v pdfku :-)

    Fakt díky za ten článok!

    Odpovedať
    • Roland Vojkovský

      Ja ďakujem, Gabka.

      Keď už stiahnutie doplnkových nástrojov odporúča tak dobrá marketérka ako ty, tak sa mi to muselo naozaj podariť :D

      Mimochodom, dostal som jeden nápad na spoluprácu. Píšem ti email :)

      Odpovedať
  3. hogy

    Parada! Fakt super zoznam, ani neviem, ako som sa k nemu preklikal… sice ma obral asi o 3 hodiny casu, kym som si to vsetko popozeral, ale vela noveho pre mna a som fakt velmi rad za to. Hlavne ma potesili tie obrazky zadarmo, ja som doteraz vyuzival len hladanie cez google v obrazkoch, ktore maju licenciu na volne pouzivanie…

    Inak pre bezpecnost wordpressu mam radsej iThemes Security, neviem, ci je lepsi, ale hoc som skusil aj tie dva, co si ty spominal, s tymto som sa lepsie zzil a paci sa mi, ze mi napriklad umoznue velmi lahko zmenit prihlasovaciu stranku (defaultna nieco.sk/wp-admin) na nieco, co nik neuhadne a tak nemam problem s pokusmi o prelomenie hesla, co som pred tym maval…

    A okrem toho asi najdolezitejsi WP modul: Akismet, bez ktoreho by som mal stranku zamorenu spamom…

    Inak este nedam dopustit na https://tinypng.com/ vdaka ktoremu mam obrazky na weboch male a rychlo nacitavane a online editor obrazkov, ktory ma zachranuje, ked nahodou nie som na svojom pocitaci a potrebujem rychlo daco upravit https://pixlr.com/editor/

    Nech sa dari, tesim sa na dalsie uzitocne clanky! :)

    Odpovedať
    • Roland Vojkovský

      Ahoj Hogy,

      ďakujem za jeden z najlepších komentárov, aké som kedy dostal.

      To iThemes security vyzerá dobre. Väčšina pokusov o prelomenie hesla skúša používateľské mená ako admin, administrator, alebo [názovdomény]. Ale keďže si si „skryl“ prihlasovaciu stránku, tak si pridal ešte ďalšiu vrstvu ochrany :)

      Akismet – samozrejme, že používam aj ten. Dokonca som ho zmienil v článku https://vojkovsky.sk/wordpress-pluginy/. Prišlo mi, že ho už používa asi každý (keďže Akismet je v každom jednom zozname WP pluginov / nástrojov). Veľa začiatočníkov ho ale poznať nemusí a tak vďaka za doplnenie :)

      TinyPNG – doteraz som používal WP Smush, ale vďaka tvojmu komentáru som sa pozrel aj na TinyPNG. Zistil som, že je oveľa lepší ako WP Smush (http://orbitingweb.com/blog/best-wp-image-compression-plugin/). Takže keď dopíšem komentár, tak mením plugin :)

      Pixlr – nepoznal som ho, ale pošlem ho mojej priateľke (ona robí všetky prezentačné obrázky pre môj blog).

      Aj tebe nech sa darí! Budem rád, keď sa ešte niekedy zastavíš a zanecháš komentár :)

      Odpovedať
      • hogy

        Super, tak som rad, ze som ti aj ja mohol byt uzitocny ;)

        Odpovedať
  4. Lamič

    Ty kráso, jak dlouho jsi ten román sepisoval? :-D

    Teď vážně. Obecně pěkněj přehled. K tomuto se budu vracet v případě, pokud bych hledal něco konkrétního.

    Jinak pro nadpisy je taky dobrá tahle fičurka. Když se umí anglicky :) http://www.aminstitute.com/headline/index.htm

    Odpovedať
    • Roland Vojkovský

      Vďaka za komentár, Lamič :)

      Písal som to kratšie, ako som očakával. Celé mi to trvalo okolo 10 hodín.

      Tiež pekný nástroj, ďakujem, že si sa o neho podelil :)

      Odpovedať

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This